- Кафедра HR-інжинірингу в бізнес-економіці в русі!
- Благодійний ярмарок
- Кафедра HR-інжинірингу у бізнес-економіці на Ярмарці ВУЗів!
- Студенти спеціальності HR-інжиніринг в бізнес-економіці долучилися до благодійної акції!
- Студенти на театральній виставі!
2022-2023 навчальний рік
4 травня о 13.00 з нагоди Дня пам’яті та примирення і вшанування загиблих воїнів Другої світової війни та російсько-української війни відбувся захід в стінах Хмельницького національного університету. Студенти кафедри HR-інжиніринг у бізнес економіці із задоволенням відвідали даний захід та поринули в історичне відчуття з минулого в сьогодення.
Похід у Гуфі-центр
Студенти першого курсу груп БІНЕ-22-1, БІНЕ-22-2, БІНЕ-22-3 – 21 квітня 2023 року із викладачами кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці», факультету економіки і управління Хмельницького національного університету відвідали «Гуфі-центр».
Навчальний центр поводження з відходами «Гуфі-центр» — це простір, який створено, аби навчати розумному поводженню з відходами.
«Гуфі-центр» – це п’ять залів:
– медійний;
– сміттєвого жаху;
– розумного поводження з відходами;
– сміттєпереробного комплексу;
– компостувальня.
У центрі більше 30 інтерактивних експонатів, які розроблено та виготовлено спеціально для «Гуфі-центру».
Студенти переглянули короткометражний фільм про історію сміття.
Через усі експозиційні зали студентів провів пес Гуфі та гіди навчального центру.
«Розумне Довкілля. Хмельницький» – муніципальний офіс впровадження нових стандартів у поводженні з відходами. Разом з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) офіс реалізовує проєкт «Модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті Хмельницькому».
Головні складники проєкту:
– будівництво сміттєпереробного комплексу,
– рекультивація полігону ТПВ,
– налагодження системи роздільного збору,
– закупівля нової техніки тощо.
Розроблена Європейським Союзом у Рамковій Директиві з відходів 2008/98/ЄС.
П’ятиступенева ієрархія управління відходами базується на пріоритеті запобігання утворенню відходів, а якщо запобігти не вдається – повторне використання, якщо і це неможливо – здійснюється рециклінг (перероблення).
Якщо рециклінг неможливий – застосовуються інші види утилізації відходів.
У разі відсутності можливостей виконати попередні операції відбувається видалення відходів – захоронення їх у спеціально обладнаних місцях та знищення (знешкодження) на установках, що не відповідають екологічним нормативам.
Студенти-волонтери
В умовах війни, суспільство відчуває велику відповідальність перед державою. Багато людей цілком щиро та безкорисливо допомагають потребуючим, і студенти є активною його частиною. Студенти ОП «HR-інжиніринг у бізнес-економіці» та ОП «Управління персоналом і економіка праці» активно приймають участь як волонтери в благодійних заходах. Участь у волонтерській справі студентам дає можливість самореалізуватися з однієї сторони та відчути себе причетними до участі у державних справах з другої сторони.
11 квітня 2023 року студенти 1 курсу ОП «HR-інжиніринг у бізнес-економіці» факультету економіки і управління Хмельницького національного університету прийняли участь у заході, який проводила Благодійна організація «Захисти Хмельниччину».
Дякуємо, Полупанову Богдану, Пустовіт Анастасії та Соловко Зоріні, за активну громадянську позицію.
Військово-патріотичне виховання, заняття з навчального базового курсу поводження з вогнепальною зброєю
- 31 березня 2023 року студенти та викладачі кафедри HR- інжиніринг у бізнес-економіці Хмельницького національного університету відвідали заняття з навчального базового курсу поводження з вогнепальною зброєю. Дуже багато охочих виявили бажання навчитися безпечно користуватися зброєю. На занятті присутні мали можливість ознайомитися з матеріальною частиною різних видів вогнепальної зброї: гвинтівки, автомата та пістолета. Викладачі військової кафедри Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницькогона, а саме к.в.н., доцент Середа Володимир Іванови, доступно розповіли усім зацікавленим про структуру зброї, наголосили на правилах поводження з нею та її застосування.
Всі присутні були дуже зацікавлені і отримами багато нової та цікавої інформації та в очікувані нових занять.
“Удосконалення освітньої програми та академічна доброчесність”
Студенти кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці» 28 березня 2023 року на платформі ZOOM відвідали збори стосовно питанння “Удосконалення освітньої програми та академічна доброчесність”. На даній зустрічі Відділ забезпечення якості освіти разом з студентською фокус-групою із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти розглянули питання:
– роль здобувачів вищої освіти в удосконаленні освітніх програм;
– академічна доброчесність як основа успішного навчання;
– анкетування “Особливості організації освітнього процесу під час війни та академічна доброчесність”.
Патріотичне виховання
«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується».
(В. О. Сухомлинський).
Національно-патріоти́чне виховання — спрямована на дітей та молодь комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.
В Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо:
розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність),
формування у громадян:
почуття патріотизму,
поваги до Конституції і законів України,
соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи,
готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України,
сповідування європейських цінностей.
Основою національно-патріотичного виховання в Україні є утвердження поваги до державної мови, піднесення її престижу серед громадян.
Патріотичне виховання є складовою національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.
Куратори першого курсу факультету економіки і управління Хмельницького національного університету відповідно до плану виховної роботи та чинних законодавчих актів (Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників…, Указ Президента України «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» від 25.10.2002 № 9482002) провели патріотичний виховний захід на тему: «Лідери та герої народу, нації, держави».
ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
Поліцейські Сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції завітали на зустріч зі студентами 1 курсу ОП “HR-інжиніринг у бізнес-економіці” факультету економіки і управління Хмельницького національного університету.
Під час зустрічі були обговорені актуальні проблеми насильства у молодіжному середовищі і дуже проблемну у наш час тему булінгу, або так званих проявів агресії серед підлітків та молоді.
Студентам розповіли про найпоширеніші правопорушення, які вчиняють їхні однолітки та які покарання передбачені за дані правопорушення. Також правоохоронці акцентували увагу на недопустимості вживання молоддю спиртних напоїв чи наркотичних речовин та поінформували присутніх про правові наслідки даних вчинків. Було піднято ряд проблемних питань, як безпека в соціальних мережах та попередження різноманітних шахрайств, які останнім часом почастішали серед населення. Зустріч провели старші інспектори сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції, капітани поліції Мельник Світлана Миколаївна, Осуховська Наталія Анатоліївна.
Екскурсія в музей Хмельницького національного університету.
Першокурсники разом з кураторами кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці» факультету економіки і управління відвідали музей Хмельницького національного університету.
Гарну екскурсію провів завідувач музею Петро Констянтинович Мельник, який ознайомив студентів з експозиціями: старовинними книгами, історичними, спортивними та науковими здобутками та безпосередньо з експонатами, що відтвоюють історію унівеситету.
Ознайомча екскурсія в наукову бібліотеку Хмельницького національного університету.
“Що за насолода перебувати у гарній бібліотеці. Дивитися на книги – це вже щастя. Перед Вами банкет, вартий богів; Ви усвідомлюєте, що маєте можливість взяти в ньому участь і наповнити по вінця свою чашу.”
Ч. Лемб
В перші місяці навчального процесу студенти першокурсники відвідали наукову бібліотеку Хмельницького національного університету.
Студенти ознайомилися з стуктурою бібліотеки, яка включає Відділ обслуговування та культурно-просвітницької роботи, Інформаційно-бібліографічний відділ, Відділ комплектування та наукової обробки документів, Відділ зберігання фондів, Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення, Науково-методичний відділ
Бібліотека налічує 9-ть поверхів енцеклопедії освіти Хмельниччини:
3-й поверх – абонемент навчальної літератури;
4-й поверх – абонемент наукової та художньої літератури;
6-й поверх – зал каталогів та електронної інформації; читальний зал науково-технічної документації;
7-й поверх – читальний зал; служба міжбібліотечного абонемента та електронної доставки документів;
8-й поверх – зал для проведення масових заходів.
Студенти отримали читацькі квитки, щоб мати доступ до наукових знань.
Бесіда студентів 1 курсу HR-інжиніринг у бізнес-економіці із представниками правоохоронних органів
Зустріч студентів 1 курсу HR-інжиніринг у бізнес-економіці із медиком “Азовсталь”
Екскурсія
Студенти всього першого курсу на чолі з кураторами кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці», факультету ФЕУ Хмельницького національного університету відкрили осінній туристичний сезон мандрівкою до міста семи культур.
На щастя, нам сприяли всі умови: і сонячна погода, і мирне блакитне небо і день спокійний, але насичений веселими пригодами, новими позитивними враженнями. Завдяки цій мандівці ми ще більше пізнали один одного, здружилися і відкрили нові хороші сторони один одного.
Кам’янець-Подільський займає третє місце в Україні за кількістю архітектурних пам’яток. Більша їхня частина розташована у «Старому місті», оточеному річкою.
Розпочали ми свою подорож з Замкового моста (народна назва — Турецький міст), що є одним з семи чудес міста, пам’ятка архітектури національного значення. Сполучає Старе місто, розташоване на півострові у петлі річки Смотрич, із фортецею на мисі.
Тож прогулюючись цією мальовничою місциною, студенти ознайомились із різними культурами, представленими у перлині Подільської землі. Відвідали: Музей грошей, Музей мініатюр, Музей старожитностей.
Та найбільше враження залишила в памяті та на фотознімках – Кам’янець-Подільська фортеця, відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам’янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XVст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793–1925 pp.).
Ми встигли прогулятися мальовничими наповненими різностильовими нашаруванями, ренесансу, бароко та ампіру вулицями. В Старому місті на площі Польський ринок побували в Ратуші, Римо-католицькій церкві, Кафедральному соборі єпархії-собор апостолів Петра і Павла, загадали бажання проходячи через Тріумфальну арку, прикупили сувенірів на сувенірному базарі, посмакували національну місцеву кухню.
Сюрпризом для студентів стала зупинка в міні зоопарку на шляху додому. Студенти кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці» з нетерпіння чекають наступної вражаючої туристичної поїздки.
Філармонія-осіння екскурсія!
Слава Україні! 25 вересня місто Хмельницький відзначає день народженя. В цьому році нашому місту виповнилося уже 591 рік. Та як сказав наш мер, Олександр Симчишин @oleksandrsymchyshyn: «коли друзі приходять на день народження – вони приносять подарунки». На сьогоднішній найкращі подарунки для міста – підтримка ЗСУ, благодійніть, допомога.
Тому, ми вирішили зробити і свої донати у перемогу. Та разом з студентами першого курсу, викладачі кафедри «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці» відвідали концерт благодійного концертного туру для збройних сил України «Опера для героїв. пам’яті Василя Сліпака» в Хмельницькій обласній філармонії.
Концерт відбувся у виконанні: Маркович Роман Миколайович (баритон), Денис Олійник (фортепіано), Софія Грабовецька (ведуча).
Дякуємо за таку можливість бути корисними.
«Khmelnytskyi City Quest»
Починаючи з понеділка 19.09.22р. наші першокурсники розпочали навчальний квест, а саме:
– згадати, де знаходиться кафедра «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці»,
– як знайти куратора,
– вичислити, де найкраща одногрупниця,
– хто самий шустрий одногрупник,
– що таке велика суспільна,
– як розділити навчальний корпус від аудиторії,
– навіщо чисельник та знаменник, якщо ми не на алгебрі,
– як пройти в укриття за 1 хв,
– зрозуміти, що друга зміна навчання – це вдень, а не вночі.
Та це ще не всі пригоди з якими вдало справилися наші HRівці. Студрада факультету економіки і управління @sr_feu.khnu для наших першокурсників @titany_upravlinya приготувала сюрприз у вигляді квесту до Дня міста Хмельницький. Легкий осінній дощ 23 вересня 2022 року тільки додав пригод, щоб успішно провести «Khmelnytskyi City Quest»! де наші студенти відвідали Станції «Khmelnytskyi City Quest»:
Пам’ятник-фонтан барону Мюнхгаузену;
Пам’ятник «Віра, Надія, Любов»;
Театр ім. М. Старицького;
Хмельницька «Ейфелева вежа»;
Пам’ятник-погруддя Івану Франку в однойменному парку.
Усі учасники успішно справилися з завданнями, отримали масу позитивних емоцій та почастувалися чаєм зі смаколиками в затишному Антикафе «Д*р*у*з*і» @anticafedruzi.
#khnu#sr_feu.khnu #feu.khmnu #titany_upravlinya
Починаючи з першого заняття студентське життя першого курсу «HR-інжиніринг у бізнес-економіці» насичене різними життєвими ситуаціями , які дуже зближують. Помимо навчального процесу в он-лайні, в офлайн та в укритті. Ми встигаємо сходити на каву, хлопці приносять нам цукерки, а дівчата з гуртожитку- гарячі млинці. Ми сміємося та радіємо, що маємо можливість потоваришувати та бачитись.
Студентські будні – це поєднання навчання та цікавого дозвілля. Спочатку оволодіння HR-секретами, а потім відкриття кулінарних талантів студентів, які з радістю готові пригостити викладача і одногрупників «млинчиковими» шедеврами.
2021-2022 навчальний рік
1. Навчання у Хмельницькому національному університеті за спеціальністю 051 Економіка ОП «HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ» це не тільки виконання навчального плану, а й цікаве студентське -життя. Згідно плану виховної роботи кафедри управління персоналом і економіки праці Хмельницького національного університету на 2021-2022 н.р., затвердженого завідувачем кафедри д.е.н., професором Ведерніковим М.Д., викладачі та куратори академічних груп ОП «HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ» проводять активну профорієнтаційну та виховну роботу. Одним із цікавих виховних заходів, що організували куратори студентських груп ОП «HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ» та «УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ТА ЕКОНОМІКА ПРАЦІ» була екскурсія на підприємство ХКП «Електротранс», з метою популяризації організацій комунальної власності місцевого самоврядування, інформування студентів про роль, специфіку їх діяльності та стан реформування.
За дорученням директора ХКП «Електротранс» Бобуха Сергія Олександровича, заступник директора Наталія Іванівна Свистун-Смоляк та представники тролейбусного парку провели цікаву та повчальну екскурсію. Був проведений інструктаж з охорони праці, знайомство із моделями тролейбусів, пунктами технічного обслуговування та ремонтними цехами. Також заступник директора Наталія Іванівна ознайомила студентів та викладачів із інноваційними формами оплати проїзду та новими валідаторами. Студентів зацікавила інформація про новації у оплаті за проїзд та нові додатки для поповнення електронного квитка. Приємною несподіванкою викладачам кафедри управління персоналом і економіки праці було зустріти на підприємстві ХКП «Електротранс» випускника, який декілька років тому закінчив університет за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці», а зараз успішно працює. На кінець екскурсії студенти проїхалися по території автопарку на новому тролейбусі та із приємними враженнями пішли на навчання. Представники кафедри подякували директору ХКП «Електротранс» Сергію Олександровичу та домовилися про подальшу співпрацю.
2. 29.09.2021р. студенти спеціальності “Економіка” за ОПП “HR-Інжиніринг у бізнес- економіці” та ” Управління персоналом та економіка праці” Хмельницького національного університету мали можливість відвідати Хмельницьку міську раду та познайомитися із представниками місцевого самоврядування. Розпочала екскурсію директор музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш, яка розповіла історію будівлі міської ради та історію Проскурова – Хмельницького. Під час другої частини екскурсії студенти працювали в сесійній залі. Керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій розповіла молоді про склад депутатського корпусу, важливість злагодженої роботи міського голови та депутатів. Окремо Юлія Сергіївна зупинилася на важливості самоосвіти та постійної роботи над собою. «Закликаю вас бути активними та долучатися до життя громади. Ми даємо чимало можливостей для цього. Ви можете пройти практику в структурних підрозділах міської ради під час навчання у вищому навчальному закладі. Після здобуття освіти є можливість стажування в міській раді. За підсумками стажування можна отримати пропозицію працевлаштування. Також діє освітній проект «Школа сучасного лідера», де ми навчаємо не боятися та йти вперед у своєму розвитку», – розповіла Юлія Сабій. Після завершення спілкування в подарунок студенти отримали брошуру «Хмельницька міська рада. Проскурівське реальне училище» (з серії «Пам’ятки історії та архітектури міста Хмельницького», автор С. Єсюнін). Дякуємо за сприяння та організацію візиту керуючій справами виконавчого апарату Хмельницької міської ради – Сабій Юлії.
3. У вівторок 26.09.2021 р. відбувся ознайомчий візит студентів першого курсу спеціальності «HR інжиніринг у бізнес економіці» Хмельницького національного університету до Хмельницької обласної ради. У ході візиту, студенти ознайомились із організаційною структурою ради, роботою депутатського корпусу, процедурою проведення сесій обласної ради, роботою виконавчого апарату обласної ради. Ознайомчий візит дозволив студентам дізнатись про роботу органів місцевого самоврядування, та зацікавитись перспективною майбутнього працевлаштування у органах самоврядування. Дякуємо за сприяння та організацію візиту голові Хмельницької обласної ради – Віолеті Лабазюк, керуючій справами виконавчого апарату обласної ради – Лещишеній Олені, заступнику начальника відділу господарського забезпечення – Горецькому Сергію.
4. Продовжується конструктивна співпраця кафедри управління персоналом і економіки праці Хмельницького національного університету з Національною службою посередництва і примирення у Хмельницькій області. 24 вересня 2021 року відбулася зустріч студентів першого курсу спеціальності «Економіка» за спеціалізацією «HR-Інжиніринг у бізнес-економіці» з начальником Відділення Сніжаною Вікторівною Паюк та головним спеціалістом Відділення Інною Миколаївною Гаварою. У ході лекції Сніжана Вікторівна ознайомила студентів із завданнями, функціями та напрямами роботи НСПП, основними положеннями Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Закону України «Про соціальний діалог». Особливу увагу слухачів було звернуто на переваги вирішення конфліктів шляхом вступу в КТС(К) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та підкреслила важливість опанування майбутніми спеціалістами правових знань для вирішення трудових конфліктів легітимним шляхом, використовуючи правові засоби захисту своїх прав та законних інтересів.
5. 22 вересня у рамках угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Хмельницькій області (Відділення) та Хмельницьким національним університетом (Університет) відбулась робоча зустріч начальника Відділення С. Паюк та головного спеціаліста Відділення І. Гавари із завідувачем кафедри управління персоналом і економіки праці Університету, професором М. Ведерніковим та викладачем кафедри, доцентом О. Волянською-Савчук. Під час зустрічі підсумовано результати співпраці та шляхи її подальшого розвитку, зокрема обговорено проведення спільних заходів з метою підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин та студентської молоді. Також, узгоджено питання щодо проведення фахівцями Відділення лекційних та практичних занять, а також дводенного семінару для студентів на тему: “Застосування норм Закону України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” та Закону України “Про соціальний діалог в Україні”. С. Паюк наголосила на важливості ознайомлення студентів з практикою вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях Хмельницької області. За результатами зустрічі учасниками досягнуто домовленості щодо підписання угоди про проходження практики студентами Університету на базі Відділення.
6. На сучасному етапі розвитку системи вищої освіти співпраця зі стейкхолдерами є запорукою успішної підготовки майбутніх фахівців. У рамках роботи з підвищення рівня правових знань серед студентської молоді 23 вересня 2021 року в Хмельницькому національному університеті відбулася зустріч студентів спеціальності «Економіка» за спеціалізацією «Управління персоналом та економіки праці» з головним спеціалістом відділення Національної служби посередництва і примирення у Хмельницькій області Інною Миколаївною Гаварою на тему: «Національна служба посередництва і примирення: основні завдання та її роль у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)». Під час першої зустрічі студентів ознайомили із завданнями, функціями та напрямами роботи НСПП, основними положеннями Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Закону України «Про соціальний діалог», також узагальнили знання про Стандарти професійної (професійно-технічної) освіти на модульно-компетентнісній основі з конкретних робітничих професій, особливості їх запровадження в закладах професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, на підприємствах, в установах, організаціях, що здійснюють або забезпечують підготовку кваліфікованих робітників. Прочитана лекція викликала жвавий інтерес студентів про що свідчила їх активність під час лекції та обговорення висвітленої теми.
7. Цьогоріч у вересні СТУДЕНТИ-ПЕРШОКУРСНИКИ відкрили нову, цікаву сторінку у житті! Ми впевнені, що ви зробили вірний крок, обравши спеціальність «ЕКОНОМІКА» за спеціалізацією (освітньою програмою) «HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ»! Навчання в університеті це не тільки лекції, семінари, практичні зайняття, а ще й спортивні змагання, вечірки, подорожі, дискотеки, студентська дружба тощо. Поруч із вами – нові друзі, разом із якими ви будете долати всі перешкоди на вашому шляху, рухатися уперед, а й згодом будете згадувати роки навчання в університеті як кращий період свого життя! Майте бажання вчитися! Адже навчання без бажання неможливе, матимете бажання вчитися і будете добре вчитися – обов’язково станете успішними людьми! Викладачі університету зроблять усе необхідне для того, щоб ви отримали знання, але без вашого бажання нічого не вийде. У добрий час, у світлу путь-дорогу !!!