НАПРЯМИ, СФЕРИ ТА РІВНІ УПРАВЛІНСЬКОЇ, ДІЛОВОЇ І ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

НАПРЯМИ, СФЕРИ ТА РІВНІ управлінської, ділової та професійної діяльності фахівців зі спеціальності «ЕКОНОМІКА» за спеціалізацією (освітньою програмою)
«HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ» ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

1. Державні і бізнес-підприємницькі структури та установи Національні і транснаціональні корпорації; корпоративні промислові підприємства різноманітних видів діяльності, форм власності та господарювання; холдингові компанії; публічні та приватні акціонерні товариства; організації, фірми, компанії сфери послуг; рітейл фірми; оптово-роздрібні торговельні організації; логістичні й транспортні компанії; паблік рілейшнз; туристичні, рекламні та іміджеві агенції; ріелторські агентства, підприємства готельного і ресторанного бізнесу; господарства агропромислового комплексу; страхові, інвестиційні та лізингові компанії; банківські установи; індустрія мас-медіа.

2. Бізнес-підприємницькі і посередницькі структури на ринку праці, товарів та послуг Біржі праці, товарні і фондові біржі; обласні, районні та міські центри зайнятості; рекрутингові агентства; кадрово-консалтингові фірми; кадрові агенції; компанії аутстафери та аутсорсери; бізнес-школи; тренінгові центри; компанії Executive Search; організації коуч-менеджменту, центри соціальних і економічних досліджень.

3. Державні і муніципальні установи та управлінські структури Вищі органи державного управління: Офіс Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України; обласні і районні державні адміністрації; органи місцевого самоврядування; профільні міністерства: Міністерство соціальної політики України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; регіональні департаменти економіки, соціальної сфери, статистики; служби економічного контролю, аудиту, ревізії; науково-дослідні інститути з питань управління людськими ресурсами, економічної та соціальної політики; торговельно-промислові палати; житлово-комунальні господарства; Державна фіскальна служба України; Державна казначейська служба України; різноманітні компанії, установи, фонди, інспекції, департаменти, управління тощо.

Фахівці зі спеціальності «ЕКОНОМІКА» за спеціалізацією (освітньою програмою)
 здатні працювати:

– Керівниками і провідними фахівцями у вищих державних органах управління: Офісу Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, міністерствах, відомствах, управліннях, департаментах тощо.
– Керівниками і провідними фахівцями різноманітних органів регіонального управління і місцевого самоврядування.
– Президентами і віце-президентами національних і транснаціональних корпорацій, акціонерних товариств, фірм, компаній тощо.
– Генеральними і виконавчими директорами, заступниками, радниками, провідними фахівцями промислових підприємств та організацій.
– Керівниками, провідними фахівцями, експертами національних і міжнародних організацій з соціальних і кадрових питань, проблем зайнятості і міграції населення, управління мобільністю робочої сили тощо.
– Керівниками і провідними фахівцями обласних, районних і міських центрів зайнятості та бірж праці.
– Керівниками і провідними фахівцями структурних підрозділів промислових підприємств різних видів діяльності, форм власності та господарювання.
– Керівниками і провідними фахівцями підприємств агропромислового комплексу, готельно-ресторанного бізнесу та житлово-комунального господарства.
– Керівниками і провідними фахівцями науково-дослідних інститутів, закладів вищої освіти, коледжів тощо.
– Керівниками і провідними фахівцями страхових компаній, банків, фінансових організацій, контрольно-ревізійних та фіскальних служб.
– Керівниками і провідними фахівцями різноманітних благодійних фондів, громадських організацій, управлінь, інспекцій, департаментів тощо.

За умов ринкової економіки фахівці зі спеціальності «ЕКОНОМІКА» за спеціалІзацією
(освітньою програмою)

спроможні виконувати функції:

HR-директора, креативного директора, директора з корпоративного PR, топ-менеджера, HR-менеджера, івент-менеджера, тренінг-менеджера, супервайзера, промоутера, мерчандайзера, хедхантера, кадрового аудитора, корпоративного іміджмейкера, фандрайзера з соціального волонтерства, експерта з тимбілдингу, спеціаліста з аутсорсингу персоналу, фахівця з аутстафінгу персоналу, адміністратора офісу, експерта з ділових комунікацій та нетворкінгу, рекрутера, експерта з соціальної відповідальності бізнесу, спеціаліста з лізингу, дистриб’ютора тощо.

Фахівці зі спеціальності «ЕКОНОМІКА» за спеціалізацією (освітньою програмою)
«HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ»

здатні успішно засновувати приватні фірми і компанії та ефективно займатися підприємницькою діяльністю – ВЛАСНИМ БІЗНЕСОМ на мікро-, мезо- і макроекономічному рівнях управління; у великому, середньому та дрібному бізнесі; у виробничій і невиробничій сферах.