IІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДІ «ПРОБЛЕМАТИКА І ПЕРСПЕКТИВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В АСПЕКТІ СИНЕРГІЇ ІНТЕГРАЦІЇ ЕКОНОМІКИ, БІЗНЕСУ ТА HR-ІНЖИНІРИНГУ»

Кафедрою HR-інжиніринг у бізнес-економіці Хмельницького національного університету 15 травня 2025 року проведено IІІ Всеукраїнську наукову конференцію «Проблематика і перспективи сталого розвитку України в аспекті синергії інтеграції економіки, бізнесу та HR-інжинірингу», в якій взяли участь провідні економісти-науковці, студенти, аспіранти та молоді вчені!

В рамках IІІ Всеукраїнської наукової конференції були визначені тематики секцій конференції:

1. Інтеграційний синергізм економіки, бізнесу та HR-інжинірингу в контексті повоєнного відновлення та інноваційного розвитку України у XXI столітті.

2. Демографічні й міграційні процеси та їх вплив на соціально-економічний стан України, перспективи та загрози її подальшого сталого розвитку.

3. HR-інжиніринг як інструмент інтеграції людини, корпоративної архітектури та інформаційних технологій і побудови ефективної моделі управління людськими ресурсами.

4. Цифрова трансформація економіки, бізнесу та HR-інжинірингу як головний драйвер відновлення та стійкого розвитку України: проблематика, нові можливості та перспективи.

5. Формування сучасної парадигми розвитку менеджменту, маркетингу, економіки, фінансів, обліку і оподаткування в умовах емерджентної економіки: концептуальні підходи, проблеми, імперативи, шляхи вирішення.

Актуальність, доцільність і важливість проведення такої конференції давно назріла. Всі сфери діяльності людини швидко і динамічно розвиваються,  світ кардинально змінюється. Ми живемо в епоху стрімкого розвитку інформаційної цивілізації. Це глобальний мейнстрим нашого часу. У контексті сказаного когнітивним резонансом звучить твердження відомого американського підприємця, громадського діяча і засновника всесвітньовідомої компанії Microsoft Білла Гейтса, який сказав: “Ключова концепція цього десятиліття – швидкість. Тут і швидкість зміни характеру бізнесу, і динаміка зміни способу життя споживачів та їх запитів”.

У теперішній час спостерігаються:

      – найвищі темпи науково-технічного прогресу;

      – швидко трансформується економіка і економічні відносини;

     – з’являються інноваційні технології управління людськими ресурсами;

    – стрімко змінюється реальна економічна практика;

    – формується нове бізнес-економічне середовище;

    – відбуваються фундаментальні зміни у соціальній сфері.

   – ідуть потужні інтеграційні процеси,

   – відбувається глобалізація економіки,

         – зростає взаємозалежність між країнами, окремими регіонами і сферами діяльності.

         При цьому всі ці зміни і процеси мають абсолютно нелінійний характер розвитку з властивими для них злетами і падіннями, кризами і підйомами, циклічністю і коливаннями економічних трендів, процесів й явищ.

Для відкриття конференції та вітального слова були запрошені ректор Хмельницького національного університету Матюх Сергій Анатолійович, перший заступник голови Хмельницької обласної ради Гончарук Володимир Володимирович, проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету Синюк Олег Миколайович, декан факультету економіки і управління Хмельницького національного університету Карпенко Віталій Леонідович. До науково-програмного комітету конференції надійшло більш ніж 200 наукових праць студентів з 49 провідних закладів освіти (вищі навчальні заклади, коледжі, ліцеї) які охоплюють 19 областей України і 25 міст України. Тобто охоплені практично всі регіони України. Це свідчить: по-перше, про актуальність теми та напрямків роботи конференції; по-друге,  про зацікавленість студентів науковою роботою, їх бажання мати свою позицію, свою точку зору у рішенні певної проблеми.

Зважаючи на воєнний стан в Україні IІІ Всеукраїнська наукова конференція відбулася в on-line форматі за допомогою платформи ZOOM. Студенти-доповідачі за результатами пленарного засідання отримали грамоти та подяки – як визнання їхньої праці та зусиль. За підсумками роботи сформовано збірник тез доповідей та сертифікати, які будуть надіслані усім учасникам конференції.

У складних умовах воєнного стану в Україні, фундаментальних зрушеннях і кардинальних змінах у всіх сферах суспільного життя, в тому числі у сфері освіти і науки, колектив кафедри “HR-інжиніринг у бізнес-економіці”, керуючись необхідністю і доцільністю підтримання наукового процесу в Україні, спільного обговорення науковцями і практичними працівниками актуальних проблем сьогодення, виступив ініціатором проведення на базі Хмельницького національного університету III Міжнародної науково-практичної конференції. І ми вдячні всім тим, хто відгукнувся, прийняв наше запрошення і сьогодні буде приймати  активну участь у роботі конференції.

Завжди раді спілкуванню та співробітництву!

З повагою, організаційний комітет

Кафедра «HR-інжиніринг у бізнес-економіці»

Хмельницького національного університету