Форум гендерної рівності

У Хмельницькому національному університеті за ініціативи факультету економіки та управління, гендерної комісії ХНУ, відбувся потужний форум, присвячений питанням гендерної рівності.


Захід об’єднав представників академічної спільноти, органів місцевого самоврядування, громадського сектору та бізнесу для обговорення шляхів подолання гендерних стереотипів.

Форум відкрили ректор ХНУ Сергій МАТЮХ, голова Хмельницької обласної ради Віолета ЛАБАЗЮК та Богдан ФЕРЕНС — засновник ГО «Прогресильні» та СД «Платформа».

Особливо цінним у виступі Віолети ЛАБАЗЮК став її погляд на роль жінки в сім’ї, політиці та місцевому самоврядуванні.
Слід зауважити, що захід відбувся завдяки підтримці ГО “Прогресильні” та плідній співпраці Острівців Прогресильності ХНУ та інших закладів освіти України.

Проректорка з науково-педагогічної роботи Катерина СКИБА детально представила роботу університету з просування політики гендерної рівності та поділилася інформацією про проєкти, над якими працює заклад, а також про отримані гранти, спрямовані на розвиток цього напряму.

Євгенія ШЕЛЕСТ, модераторка та організаторка заходу, доцентка кафедри HR-інжиніринг у бізнес-економіці, координаторка напрямів ГО «Прогресильні», презентувала результати опитування “Гендерна рівність очима університетської спільноти”.

Анастасія ДАНІЛКОВА, старша викладачка кафедри HR-інжиніринг у бізнес-економіці, заступниця декана факультету економіки і управління, співорганізаторка заходу, розповіла про важливі волонтерські ініціативи Хмельницького національного університету та запросила присутніх активно долучитися до них.

Програма включала публічну дискусію за участю експертів різних сфер.
Серед спікерів — громадська активістка Єлизавета БОРИСКІНА, експертка з гендерної рівності та інклюзії, тренерка та фахівчиня з національної та міжнародної молодіжної політики. Варто зауважити, що Єлизавета представляла Україну в Європарламенті, де була запрошена комітетом з прав жінок і гендерної рівності на засідання міжпарламентського комітету.

Також у дискусії взяли участь співвласниця бренду медичного одягу “Білий Халат” та SMM агенції Clever Digital, Олена ПАРХОМЕНКО, яка висвітлила актуальні проблеми розвитку гендерних стереотипів у медичній галузі, та підприємиця, відома волонтерка, дружина військового, Альона СКРИПНИК, котра поділилася цінними роздумами про особливу роль жінки в умовах повномасштабної війни.
Тетяна ДРАГОМЕРЕЦЬКА, провідна юрисконсультка ХНТУ, мисткиня (фахівчиня з іконопису), викладачка кафедри дизайну, презентувала свій досвід руйнування гендерних стереотипів в юридичній сфері та іконописі.

Особливо жвавою виявилась сесія “Відкритий мікрофон”, де до дискусії активно долучились представники різних закладів вищої освіти. Оксана ТУЛАЙ, завідувачка кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, координаторка Острівця Прогресильності Західноукраїнського національного університету, доктор економічних наук, професорка, поділилася досвідом впровадження політики гендерної рівності в ЗУНУ.
Людмила КОРНУТА, доцентка Національного університету “Одеська юридична академія”, координаторка напряму HR ГО “Прогресильні”, координаторка Острівця Прогресильності НУ “Одеська юракадемія”, кандидатка юридичних наук, доцентка, представила правовий аспект гендерних питань у сфері публічного управління та адміністрування.
Досить цікавим був виступ Валентина ЗЬОЛКИ, провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, доктора юридичних наук, професора, який розповів про роль та виклики жінки у військовій справі.
Ірина ЗАКРИЖЕВСЬКА, завідувачка кафедри маркетингу ХНУ, кандидатка економічних наук, доцентка, поділилася власною історією успіху, а Сергій БОБУХ, директор ХКП “Електротранс”, кандидат економічних наук, волонтер, розповів про роботу у напрямі гендерної рівності на підприємстві, забезпечення адаптації жінок до роботи у сфері громадського транспорту.
Потужною промовою відзначилась Дар’я ЛЕБІДЬ, голова СР ХНУ, контактна особа Хмельницького осередку ВГО «СД Платформа».
Захід завершився інтерактивним брейнштормінгом щодо спільного просування ідей гендерної рівності, підбиттям підсумків та неформальним нетворкінгом. Організатори відзначили важливість подібних ініціатив для формування інклюзивного та рівноправного суспільства.