ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРІВ «HR-ІНЖИНІРИНГ У БІЗНЕС-ЕКОНОМІЦІ»

На кафедрі HR-інжиніринг у бізнес-економіці Хмельницького національного університету 06 березня 2023р. відбулося засідання стейкхолдерів щодо обговорення проєкту освітньої програми підготовки бакалаврів «HR-інжиніринг у бізнес-економіці».

В обговоренні активну участь прийняли: гарант і проєктна група забезпечення освітньої програми, академічна спільнота, здобувачі Вищої освіти, та роботодавці.

Засідання розпочав завідувач кафедри д.е.н., проф. Михайло ВЕДЕРНІКОВ, який наголосив на необхідності тісної співпраці між всіма учасниками засідання з метою забезпечення високої якості освітньої програми, яка відповідає всім умовам і вимогам Вищої освіти та забезпечує надання студентам новітніх знань, вмінь та навичок.

На засіданні виступили зав. кафедри д.е.н., проф. Михайло ВЕДЕРНІКОВ, доц. Леся ВОЛЯНСЬКА-САВЧУК, к.е.н., доц. Оксана ЧЕРНУШКІНА, к.е.н., доц. Олена КОШОНЬКО, к.е.н., доц. Олена МАНТУР-ЧУБАТА, к.е.н., ст. викл. Анастасія ДАНІЛКОВА. На засіданні також виступили зовнішні стейкхолдери: д.е.н., професор кафедри економіки та управління Черкаського державного технологічного університету Оксана ЗАХАРОВА, директор ТОВ «Ультра ІТ» Сергій ГУДЗЬ, директор Хмельницького комунального підприємства «Електротранс») Сергій БОБУХ, к.е.н., студенти групи БІНЕ-21-1 Марина ГУМЕНЮК та Аліна КИЦЮК.

Під час розгляду освітньої програми була висловлена низка зауважень, рекомендацій та пропозицій, які значно покращують зміст освітньої програми. Зокрема, в процесі обговорення було висловлено наступне:

– представником здобувачів вищої освіти (Марина ГУМЕНЮК) та представниками академічної спільноти (Михайло ВЕДЕРНІКОВ, Леся ВОЛЯНСЬКА-САВЧУК, Оксана ЧЕРНУШКІНА), була висловлена думка та обґрунтована необхідність вилучення з освітньої програми дисциплін «Оцінювання ризиків при прийнятті управлінських рішень» та «HR-діджиталізація», а також курсових робіт з дисциплін «Макроекономіка» та «Економіка підприємства»;

– представником здобувачів вищої освіти (Аліна КИЦЮК) та представниками академічної спільноти (Олена МАНТУР-ЧУБАТА, Леся ВОЛЯНСЬКА-САВЧУК, Олена КОШОНЬКО, Михайло ВЕДЕРНІКОВ), була висловлена доцільність, з урахуванням науково-технічного прогресу, соціального та економічного розвитку, необхідність заміни дисципліни «Фінанси і банківська справа» на «Фінансовий бізнес»; «Цифрова економіка» на «Digital-економіка»; «Інноваційна економіка» на «Креативна економіка»; «Бухгалтерський облік та оподаткування» на «Облік бізнес-процесів»; «Макроекономіка», «Мікроекономіка» на «Макро- та мікроекономіка»;

– представником роботодавців (Сергій БОБУХ) та представниками академічної спільноти (Михайло ВЕДЕРНІКОВ, Оксана ЗАХАРОВА), було запропоновано та обґрунтовано, з урахуванням специфіки підготовки здобувачів Вищої освіти за вищеназваною програмою, внести до Пункту 2.1 «Перелік компонент освітньої програми» такі дисципліни: «Статистика», «Міжнародні економічні відносини»; «Університетська освіта та академічна доброчесність»;

– представником роботодавців (Сергій ГУДЗЬ) та представниками академічної спільноти (Леся ВОЛЯНСЬКА-САВЧУК, Оксана ЧЕРНУШКІНА), було запропоновано, з урахуванням необхідності підвищення практичної підготовки здобувачів Вищої освіти, внести до Пункту 2.1 «Перелік компонент освітньої програми» наступні компоненти «Навчальна практика (комп’ютерна)» та «Навчальна практика (прикладна)», а також запровадити курсові роботи за профільними дисциплінами кафедри «HR-інжиніринг» та «Бізнес-економіка».

За результатами обговорення проєкт освітньої програми підготовки бакалаврів «HR-інжиніринг у бізнес-економіці» рекомендовано для розгляду та затвердження на засіданні кафедри HR-інжиніринг у бізнес-економіці.